Haber

Nilüfer’de emlak vergisi ödeme kolaylığı

Nilüfer Belediyesi, vatandaşların emlak vergilerini kolayca ödeyebilmeleri için belediye bünyesindeki veznelerin yanı sıra akıllı vezneler, seyyar vezneler, internet, PTT ve bankalar üzerinden de ödeme imkanı sunuyor.

Emlak vergisi ödemelerinde yeni yılın ilk taksit dönemi başladı. Nilüfer Belediyesi de vatandaşların vergilerini kolayca ödeyebilmesi için birçok uygulamayı hayata geçirdi. 31 Mayıs’a kadar devam edecek ilk taksit ödemelerinde dileyen vatandaşlar ödemelerini Nilüfer Belediyesi Lojmanları, Alaaddinbey, Çalı, Görükle ve Göçmen Konutları’ndaki veznelerden yapabilecek.

Gölyazı, Hasanağa, Akçalar ve Kayapa gibi kent merkezine uzak bölgelerde, vergi döneminde haftada bir kez bölgeyi ziyaret edecek olan tahsildar ve kasiyerler, ödemeleri nakit ya da kredi kartı ile tahsil edecek. Dileyen vatandaşlar, Nilüfer Belediyesi’nin www.e-islem.net internet adresi veya e-Devlet Kapısı üzerinden vergi borcu sorgulama ve kredi kartı ödeme seçeneklerini kullanarak internet üzerinden hızlı bir şekilde vergilerini ödeyebilecek.

Nilüfer Belediyesi’nin 488666 numaralı posta çeki hesabına, Vakıfbank IBAN TR570001500158007293767737’ye veya Halkbank ve YapıKredi gişe ve ATM’lerine nakit ödeme yapılabilecek.
Ayrıca vatandaşlar, Tapu Müdürlüğü önündeki akıllı vezne sistemlerini kullanarak günün her saati nakit veya kredi kartı ile ödeme yapabilecek.

Nilüfer Belediyesi ayrıca portatif kasiyer aracılığıyla vatandaşların ayağa kalkıp ödemelerini hızlı bir şekilde yapmalarını sağlıyor. 3 adet seyyar kasiyer her gün farklı mahallelere gidip, isteyen vatandaşların emlak ödemelerini yapmasına olanak sağlayacak.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu