Haber

Uzman öğretmen ve başöğretmen başvuruları başladı

ANKARA (İGFA) –Milli Eğitim Bakanlığı’nın uzman öğretmen ve başöğretmen yetiştirme programı MEBBİS Başvuru İşlemleri Modülü / Öğretmenlik Mesleki Düzeyleri Başvuru İşlemleri / Öğretim Programı Başvurusu üzerinden bugün başlayan başvurular 9 Haziran’a kadar devam edecek.

“Öğretmenlik Kariyer Kademelerinde Yükselmelere İlişkin Duyuru” ekinde yer alan takvime göre 17 Temmuz-8 Eylül 2023 tarihlerinde uzman öğretmenlik, 17 Temmuz-Eylül tarihlerinde ise başöğretmenlik eğitimleri yapılacaktır. 18 2023.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi eğitim kurumlarında öğretmen/uzman öğretmen olarak görev yapanlardan Uzmanlık Öğretmenliği ve Başöğretmen Yetiştirme Programına başvuranlar, Aday Öğretmenlik ve Öğretmenlik Teşkilatı çerçevesinde oluşturulan il değerlendirme komisyonları tarafından değerlendirilecek. Kariyer Adımları Yönetmeliği.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı özel öğretim kurumlarında görev yapanlar için 30 Mayıs 2023 tarihinden itibaren MEB Bilgi İşlem Sistemi (MEBBİS) / Özel Öğretim Kurumları Modülü / Özel Öğretim Personeli / Kariyer Kademeleri Başvuru Süreci, 9 Haziran 2023 tarihine kadar devam edecektir.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı özel eğitim kurumlarında öğretmen/uzman öğretmen olarak görev yapanların Uzmanlık Eğitimi ve Okul Müdürü Yetiştirme Programına başvuruları, Bakanlık Özel Eğitim Genel Müdürlüğü koordinasyonunda ilçe/il milli eğitim müdürlüklerince onaylanacak. Eğitim Kurumları.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu