Haber

Erzurum ve Ardahan’daki depremzedelere yardımlar sürüyor

Kahramanmaraş merkezli “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerden etkilenenler için Erzurum ve Ardahan’da yardım seferberliği sürüyor.

Kayakla atlama sporcuları Fatih Arda İpcioğlu, Muhammet İrfan Çintımar ve Muhammed Ali Bedir, bölgeye gönderilmek üzere kışlık ve milli takım kıyafetleri ile gıda malzemelerini toplamak için bir araya geldi.

Sporcular yardım malzemelerini kentteki Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi’ne götürerek yetkililere teslim etti.

Sporcuların ismiyle ilgili açıklama yapan İpcioğlu, sarsıntı bölgesinde ihtiyaç sahiplerine takviye vermeye çalıştıklarını söyledi.

Herkesi yardıma çağıran İpcioğlu, “Türkiye Kayakla Atlama A Milli Takımı sporcuları olarak ülkemizde meydana gelen ve yüzyılın felaketi olan bu yıkıcı depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, Allah’tan rahmet, Allah’tan rahmet diliyoruz. Kurtulanlara şifa olsun.Bundan dolayı üzüntümüzü belirtmek isteriz.Bu depremden etkilenen vatandaşlarımıza elimizden geldiğince destek oluyoruz.Bizler elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz ve herkesi de yardıma davet ediyoruz. bu sağduyu.” sözlerini kullandı.

Ardahan’da SMS kampanyası

Ardahan’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü, beyin sarsıntısı bölgesindeki yaraların bir an önce sarılması için “Kardeşinin elini bırakma” kampanyası başlattı.

Kampanyanın amacı, şehirdeki öğretmen, öğrenci ve velilere günlük SMS mesajı göndermektir.

İl Milli Eğitim Müdürü Erhan Bulut, depremin ardından kurum olarak hep birlikte sahada olduklarını söyledi.

Bulut, kampanyanın bir ay süreceğini kaydetti.

idil-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu