Haber

Zeytinburnu’nda Hırsızlık Girişimine Komşuların Saksılara Müdahalesi

ZEYTİNBURNU’da bir dokuma atölyesine giren hırsızlara üst katta oturanlar saksı fırlatarak müdahale etti. Hırsızlar kasayı çalamadan olay yerinden kaçtı. Yaşananlar saniyeler içinde güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, dün sabah saatlerinde Zeytinburnu Telsiz Mahallesi’nde meydana geldi. Bir dokuma atölyesinin kepenklerini kırdıktan sonra içeriye 5 kişilik hırsız ağı girdi. Hırsızlar dükkandaki kasayı çıkarıp araçlarına yükleyecekleri sırada alarmı duyan komşular hırsızlara müdahale etti. Komşular, evlerinin penceresinden hırsızların üzerine çiçek saksıları fırlatarak hırsızlığı engellemeye çalıştı. Hırsızlardan biri saksılardan birini mahalle sakinlerinin üzerine atmaya çalıştı ancak başarılı olamadı. Bu sırada apartmandan çıkan 2 kişi hırsızlara demir sopayla saldırmak istedi; Bu sırada hırsızlardan biri silahını çekti. Geldikleri araca binen 5 zanlı, kasayı yol üzerine bırakarak hızla olay yerinden ayrıldı. Polis zanlıları yakalamak için çalışma başlattı.

“DAVAYI SÜRDÜRÜP ÇIKARDILAR”

Dükkan sahibi Kadir Nazik, “Pazar sabahı saat 05.50 sıralarında evimde yatıyordum. Alarm çalınca merkezi sistemden haber geldi. Kamera görüntülerine baktığımda içerideki hareketliliği gördüm. Aceleyle yanına gittim. işyerime geldiğimde kasayı çıkarıp dışarıda bırakmışlar ilk komşum aradı ‘İş yerini soyuyorlar’ dedi. Kırarlar, kasayı çekerler, dışarı sürüklerler.” söz konusu

“KOMŞULARIM ZOR VE KUTSALDIR”

Komşularına müdahaleleri için teşekkür eden Nazik, ‘Tam araca binerlerken komşular ve bina sakinleri müdahale diyor. Tencere, bardak ve sandalye fırlatırlar. Sandalye birinin sırtına çarpıyor. Komşulara silah doğrultmak. İş yerimizin üstündeki 2 komşumuz sopalarla müdahale ediyor. O sırada oradan ayrılıp kaçarlar. Bu formda gelişir. Panjurumuzu, camımızı, kapımızı kırdılar. Televizyonumuz bozuldu. Bunlar bizim kayıplarımız. sadaka verdik. Kutuda az miktarda para vardı. Evraklarımız vardı. Komşularıma çok minnettarım. onlar var. Merhametli ve yiğit olan herkese Allah böyle komşular nasip etsin. Şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu