Haber

ULUSKON depremden etkilenen 200 çocuğun eğitim masraflarını üstlenecek

ULUSLARARASI Yatırım ve İş Dünyası Konfederasyonu (ULUSKON) Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy, “Depremin hemen ardından vatandaşlarımızın yardımına koştuk. Deprem bittiğinde yaraları sarılırken de yanlarında olmaya devam edeceğiz. Bizce yetim çocuklarımızın eğitim hayatı her şeyden önce geliyor. 200 depremzede. Çocuğun eğitim hayatı boyunca eğitim masraflarını karşılamak için şimdiden çalışmalara başladık” dedi.

ULUSKON Lideri Nezaket Emine Atasoy, yaptığı yazılı açıklamada, Kahramanmaraş’ta 11 ili etkileyen depremlerin ardından ULUSKON olarak temsilcileri aracılığıyla yaraları sarmak için yardım akışı başlattıklarını söyledi. ULUSKON Lideri Atasoy, enkaz kaldırma çalışmalarının başlamasıyla birlikte sarsıntıyla ilgili birçok sorunun ortaya çıkacağını düşündüklerini belirterek, şunları söyledi:

‘EĞİTİM MASRAFLARINI KARŞILAMAK İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADIK’

“Devletimizle birlikte vatandaşımızın sonuna kadar yanında olacağız. Gelen yardımların sağlıklı bir şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için bölgedeki valilerimiz ve AFAD ile koordineli bir şekilde çalıştık. Oluşturduğumuz ekiplerle. , arama kurtarma başta olmak üzere erzak ve diğer ihtiyaçların temini ve vatandaşlarımıza ulaştırılması için var gücümüzle çalıştık.Bir vatandaşımız bizi sevindirirken, kaybettiğimiz her can için üzüldük. Bölgede enkaz kaldırma çalışmalarının başlamasıyla birlikte depremle ilgili birçok sorun ortaya çıkacaktır.Bize göre yetim çocuklarımızın eğitim hayatları her şeyden önce gelmektedir.Masrafları karşılamak için şimdiden çalışmalara başladık.Devletimize elimizden gelen desteği vereceğiz. gücümüz yaraları saracak.Bugün birlik ve beraberlik günüdür.ULUSKON olarak az çok demeden yardım için adım atan tüm kurum ve kişilere teşekkür ederiz.z.

– Ankara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu