Teknoloji

Tesla’nın yenilenen modeli Avustralya’da yasaklandı

Uzun zamandır beklenen güncellemeyi alan Model 3, geçtiğimiz aylarda yeni versiyonlarıyla karşımıza çıktı.

Bu yeni modeller 2023 yılının sonlarına doğru Avrupa pazarında satışa sunuldu. Dış tasarımında yapılan değişikliklerle aerodinamik yapısını geliştiren ve menzilini artıran bu modelin asıl yeniliği iç tasarımındaydı.

Satışlar durduruldu

Bu değişiklik, yeni modellerin Avustralya’da satışlarının durmasına neden oldu. Avustralya’da arka koltuklarda zorunlu olan çocuk koltuğu montaj braketlerinin bulunmaması nedeniyle satışlar ve sevkiyatlar askıya alındı.

Tesla’nın müşterilerine yaptığı açıklamada, sorunun çözümü için yetkililerle görüşmelerin devam ettiği belirtilerek şu ifadeler kullanıldı:

Model 3’ün Avustralya’daki teslimatlarının 17 Ocak 2024 mesai bitiminden itibaren durdurulacağını üzülerek bildiririz.

Bu duraklamayı çözmek için ilgili makamlarla yakın işbirliği içinde çalışıyoruz. Bu değişiklikler teslimatlarda gecikmelere neden olacaktır. Gelecek hafta teslimatlara yeniden başlamayı umuyoruz.

Şu anda Tesla’nın Avustralya’da teslim edilen Model 3 arabalarını geri çağırıp çağırmayacağı belli değil.

Resmi açıklamalara göre bu elektrikli modelin çarpışma testi sertifikası askıya alındı ​​ve yeni araçların Avustralya genelinde teslimatının yasal olarak yapılamayacağı bildirildi.

Ayrıca mevcut siparişler için ödenen paranın garanti kapsamında olduğu ve gerekirse iade edileceği belirtildi.

Avustralya’daki yasal düzenlemeler, tüm 5 koltuklu binek araçların, arka koltuklardaki çocuk koltuğunu sabitlemek için bir üst temas noktasına sahip olmasını zorunlu kılmaktadır.

haber-altunhisar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu