Haber

Prens Harry’nin ‘anı’ kitabı ilk gün 1.4 milyon sattı

İngiliz Kraliyet ailesindeki sorumluluklarını bırakıp ABD’ye yerleşen Sussex Dükü Prens Harry’nin anı kitabı “Spare” satışa çıktığı ilk gün ABD, İngiltere ve Kanada’da 1 milyon 400 bin adet sattı.

Satış rakamları, kitabın yayıncısı Random House tarafından açıklandı.

Manşetlerden düşmeyen tartışmalı kitapta, Harry’nin ağabeyi Prens William’ın 2019’da bir tartışmada kendisine fiziksel olarak saldırdığı tezi ve iki kardeşin evlenmemesi için babalarına (şimdiki eşi) yalvardıklarına dair ifşaatlar da yer alıyor. Kraliçe Camilla.

38 yaşındaki Prens Harry, Afganistan’da görev yaptığı döneme ait anılarına kitabında yer vererek, “Afganistan’da 25 kişiyi öldürdüğünü ve bundan utanmadığını” belirtti.

Kitabın bazı bölümleri, Harry’nin kitabının “yanlışlıkla” 10 Ocak çıkış tarihinden önce İspanya’da satışa çıkmasından sonra basına sızdırıldı.

Kitap, Harry ile Amerikalı eşi Meghan arasında kraliyet bağlantılarını kullanarak yaptıkları kazançlı sözleşmelerden biri.

Öte yandan The Times’da yayınlanan YouGov anketine göre prens hakkında on yıl önce yüzde 80 olan olumlu görüşler şimdi yüzde 24’e düştü.

Kraliyet ailesinden kitap hakkında rastgele bir yorum yapılmadı. (HABER MERKEZİ)

haberayvacik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu