Haber

Kocaeli’nin mutfağı Marmara’ya hizmet edecek

KOCAELİ (İGFA) –Kahramanmaraş’ta 10 ilde yıkıma neden olan depremlerin ardından afete hazır şehirlerin değeri bir kez daha görüldü.

Yaşanan 17 Ağustos 1999 Marmara depreminin ardından yaralarını kısa sürede saran Kocaeli’de, sarsıntıya müdahale etmek ve olası bir afete hazır olmak için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından önemli projeler hayata geçirildi. Büyükşehir, bu projelerden biri olan ve 19 Eylül’de temeli atılan Afet Mutfağı’nı (Gıda Üretim Tesisi) hızla kente kazandırıyor. Afet Mutfağı’nı ziyaret eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Afet Mutfağı, olası bir afet anında hem ilimize hem de çevre illere yardımcı olması açısından yaptığımız en değerli projelerden biri. Bu mutfak afet anında Marmara’ya hizmet edecek” dedi.

AFET ZAMANINDA DEĞERLİ MİSYON

Yaşanan iki büyük depremin ardından Hatay Defne’de göreve başlayan Önder Büyükakın, halkın acil ihtiyaçları için bölgede çok değerli çalışmalara imza attı.

Enkazın başında acıyı ve sevinci paylaşan, depremzedelerin yüzü gülsün diye aktivite alanları kuran Önder Büyükakın, son olarak Defne’de çadırkent ve sahra hastanesi kurulmasının koordinatörlüğünü yaptı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin olası bir afet anında Marmara bölgesine hizmet verebilmek için Başiskele’de projelendirdiği Afet Mutfağı (Gıda Üretim Tesisi Projesi) ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Gıda Üretim Tesisi projesinde ekiplerin yoğun çalışmaları sonunda binanın betonarme imalatları tamamlandı. Gıda Üretim Tesisi duvar ve alçı üretimi devam etmektedir.

5 bin 300 metrekare kapalı alana sahip bir üretim tesisi planlanıyor. Projede kuru ve soğuk hava depoları, gıda hazırlama, pişirme, paketleme ve nakliye bölümleri yer alacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu