Haber

Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanlığı adaylığına bir adım daha yaklaştı: Görevlerine başarıyla devam etmelerini istiyorum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gazetelerin Ankara temsilcilerini partisinin genel merkezinde ağırladı. Gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı adaylığına ilişkin dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

CUMHURBAŞKANI ADAYLIĞINA İLİŞKİN DİKKAT ÇEKEN SÖZLER

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın cumhurbaşkanı adaylığı ihtimaline ilişkin sorulan soruya CHP lideri Kılıçdaroğlu, her iki ismin de başarıyla görevlerine devam ettiğini belirtti.

“GÖREVLERİNE BAŞARIYLA DEVAM ETMEK İSTİYORUM”

Kılıçdaroğlu, “İki belediye başkanımız da görevini başarıyla yürütüyor. Başarıyla devam etmelerini istiyorum.”

TÜM CHP’LİLERİN ADAYI KILIÇDAROĞLU

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Halk TV’de Yeni Bir Sabah programına katılan Ekrem İmamoğlu, sunucu İsmail Küçükkaya’nın “Bana göre Kılıçdaroğlu aday olmaya hevesli görünüyor” açıklamalarına şu yanıtı verdi: ” Tüm CHP’lilerin adayı Kemal Kılıçdaroğlu’dur.Sonuçta kararı verecek olan Altı Masa’dır.Önemli olan adayın açıklanmasından çok sürecin yönetilmesidir.Tabii başkanımız da. Altı Masa dediğimizde bunu ifade eder.Tabii ki kazanan aday olmalı.Adayın özelliklerini listeler,her alanda uzmanlardan faydalanır,Onların fikirlerini alıp onlarla birlikte süreci yönetir,bir ürün ortaya koyar. projelendirelim ve onlarla birlikte bir anayasa metni hazırlayalım.Adayın beyanından önce gelen sorun süreç yönetimidir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu