Haber

İçişleri Bakanı Soylu, AK Parti Şişli İlçe Başkanlığı’na yaptığı ziyarette konuştu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıldönümü olan 29 Ekim 2023’te Türkiye’de teröristleri dağda bırakmayacağız. 88 terörist kaldı, bitireceğiz. Ya teslim olacaklar ya da teslim olacaklar” dedi. ne gerekli.” söz konusu.

AK Parti İstanbul’dan milletvekili adayı olarak gösterilen Soylu, seçim çalışmaları kapsamında AK Parti Şişli İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Partililerle bir araya gelen Soylu, yaptığı konuşmada Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremleri hatırlatarak, bölgenin tekrar ayağa kaldırılması için çalışmaların aralıksız devam ettiğini belirtti.

Ülkede 88 PKK’lının bulunduğunu anlatan Süleyman Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Türkiye terörle mücadele etti. Şimdi ne diyorlar? ‘Bırakın gitsinler’. Kim gidiyor Aynısını mı istiyorlar Devletin ve milletin vergilerinden belediyelere verilen paralar terör örgütüne aktarıldı Şimdi ne diyorlar ‘Suriye ve Irak’taki operasyonları durduracağız’. 29 Ekim 2023’te Cumhuriyetimizin 100.yılında Türkiye’de dağa terörist bırakmayacağız 88 tane kaldı o kadar 88 terörist kaldı , bitireceğiz.”

“PKK’nın enkazını CHP’ye taşımayın”

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na PKK ile ilgili çağrıda bulunan Soylu, “Ya teslim olacaklar ya da biz gereğini yapacağız. Bu çok net ve net. Bu yükü daha fazla taşıyamayız. Türkiye’ye hakim olmaya çalışanları taşıyamayız. Ben burada Kılıçdaroğlu’na bir şey daha söylüyorum, PKK’nın enkazını CHP’ye taşımayın. Bu ülkeye bu pisliği yapmayın. Bu ülke bu iş için çok paralar ödedi.” dedi.

Süleyman Soylu’nun ziyaretinde AK Parti Şişli İlçe Başkanı Gökhan Yüksel, AK Parti İstanbul 2. bölge milletvekili adayları Enes Eminoğlu ve Halit Yerebakan da yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu