Haber

Erzurum dernekleri İmamoğlu’na yapılan saldırıyı kınadı

İstanbulİstanbul’da kurulan Erzurum dernekleri, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu Erzurum Mitingi’ndeki taşlı saldırıyı kınadı. Yaşananlar hiçbir şekilde Erzurum’u ve Erzurum halkını temsil etmemektedir. Olaylarda yaralanan hemşehrilerimiz Ekrem İmamoğlu Bey ve ekibine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ekibi, dün Erzurum’da miting yaparken bir grubun taşlı saldırısına uğradı. Bu sırada mitinge katılan çok sayıda vatandaş yaralandı. Bu saldırıyla ilgili olarak Avrupa Yakası Erzurum Halk Kültür ve Dayanışma Derneği, Marmara Erzurum Konfederasyonu, Erzurum Derviş Ali Köyü Derneği, Erzurum Sıldız Köyü Derneği, Erzurum Gümüşlük Köyü Derneği, Erzurum Çat Kale Köyü Derneği, Erzurum Çağlar Köyü Derneği, Çağdaş Erzurum Hınıs Tekman Federasyonu, 2. Bölge Erzurum Dernekler Federasyonu, Erzurum Ketenci Köyü Derneği, Erzurum Başköy Derneği, Erzurum Tanır Köyü Derneği, Erzurum Kazancık Köyü Derneği, Erzurum Karı Köyü Derneği ortak basın açıklaması yaptı.

“ŞEHRİMİZE UYGUN OLMAYAN PROVAKASYON ÇALIŞMALARINI KABUL EDİYORUZ”

Erzurum Dernekleri tarafından toplu olarak yayınlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Sayın Ekrem İmamoğlu’nun Pazar günü Erzurum’a yaptığı ziyarette ortaya çıkan ve şehrimize asla yakışmayan provokasyon çabalarını kınıyoruz. Milli Mücadele’de çok değerli rol oynayan Erzurum’un mayasında birlik, beraberlik ve misafirperverlik var.” Erzurum’un bu tür olumsuz olaylarla gündeme gelmesinden duyduğu üzüntüyü dile getiriyor, olaylarda yaralanan hemşehrilerimiz Sayın Ekrem İmamoğlu ve grubuna geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu